Filtr 5 stopniowy RO5 odwrócona osmoza

Czysta woda, która nie zostawia osadów w czajniku oraz innych urządzeniach – czy to możliwe? Oczywiście! Jeśli zamówisz filtry do wody odwróconej osmozy z naszego sklepu online to zyskasz również wodę o doskonałej jakości, którą wykorzystasz do przygotowywania gorących napojów. Mechaniczne oczyszczanie wody naśladuje naturę i bez używania substancji chemicznych pozbawia ją substancji niepożądanych, jak rtęć, piasek, wirusy, grzyby, a także wielu innych. Dowiedz się więcej o tym systemie i zamów go w naszym sklepie online!

Czytaj więcejShow less
389,00 zł (brutto)
Wysyłka w 24h!
Dostępny w magazynie
Numer:
MA75-5
Ulubione0
Opis
 • Wysoka jakość materiałów
  Wysoka
  jakość materiałów
 • Wygoda użytkowania
  Wygoda
  użytkowania
 • Wygoda użytkowania
  Atest
  PZH
 • Wyprodukowano w europie
  Wyprodukowano
  w europie
 • Latwa wymiana wkładów
  Łatwa
  wymiana wkładów

Filtry do wody odwróconej osmozy

Chcesz cieszyć się dłuższą żywotnością Twoich sprzętów domowych? Zdecyduj się na filtry do wody odwróconej osmozy. To pięciostopniowy system, który pozwoli Ci zadbać o żelazko, czajnik czy inne urządzenia, do jakich wykorzystuje się wodę. Filtr sprawi, że będzie ona pozbawiona chloru i substancji, które osadzają się wewnątrz sprzętów domowych. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy na naprawach, a urządzenia nie będą wymagały częstej wymiany.

rodzina-pijaca-wode-z-filtra-odwroconej-osmozy.jpg

Filtr RO5 do Twojego domu i firmy

Działanie filtra naśladuje naturalne procesy zachodzące w przyrodzie. Woda pod wpływem ciśnienia przechodzi przez 5 filtrów, dzięki czemu zostaje pozbawiana różnego rodzaju zanieczyszczeń. Od piasku czy rdzy, po metale ciężkie. Bez chemikaliów – jedynie za pomocą odpowiednich filtrów. Łatwy montaż to kolejna zaleta, jaką posiada filtr RO5. Nie ma on mineralizatora, dlatego też jest polecany właśnie do sprzętów domowych oraz przygotowywania gorących napojów. W zestawie otrzymujesz kranik i wszystkie niezbędne elementy montażowe. Zdecyduj się na filtr odwróconej osmozy – zapewnij sobie, rodzinie czy współpracownikom dostęp do czystej wody.

Schemat budowy i przepływu wody 5-stopniowego systemu odwróconej osmozy

Schemat budowy i przepływu wody 5-stopniowego systemu odwróconej osmozy

Zalety filtra pod zlew

Filtr pod zlew, który możesz kupić w naszym sklepie online, wyróżnia się szybkim i łatwym montażem, brakiem konieczności wykonywania działań konserwacyjnych. Wystarczy wymieniać filtry co kilka miesięcy – możesz robić to samodzielnie. Same filtry nie są drogie, nabędziesz je w naszym sklepie online. Filtr pod zlew RO5 to oszczędność na wielu polach. Przede wszystkim oszczędzasz poprzez wydłużanie żywotności urządzeń na wodę, ponadto dbasz o zdrowie – nie spożywasz wraz z ulubioną kawą metali ciężkich i substancji, które odkładając się w organizmie mogą wpływać negatywnie na organizm. Przyjemny design, wygoda, a przede wszystkim czysta woda – to powody, dla których warto zdecydować się na ten komplet. Oferowane przez nas filtry są solidne i wykonane z najlepszych materiałów, które oczyszczą Twoją wodę dokładnie w taki sposób, jak robi to natura.

Przekrój membrany osmotycznej

Przekrój membrany osmotycznej

Wkłady filtrujące zastosowane w naszym systemie odwróconej osmozy

Filtr sedymentacyjny (mechaniczny) polipropylenowy 5 mikron - usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne takie jak muł, piasek, rdzę itp. Należy do najnowszej generacji wkładów filtracji wstępnej. Charakteryzuje się ogromną chłonnością zanieczyszczeń, gdyż włóknina polipropylenowa w wkładach ma konsystencję pianki zawierającej w swoim wnętrzu mikropęcherzyki z otwartymi komorami.

Cechy szczególne:

 • usuwa zanieczyszczenia mechaniczne (rdzę, piasek, błoto i inne osady),
 • głównie używany jako pierwszy etap filtracji wody pitnej i użytkowej,
 • doskonałe wyniki filtracji przy niskim spadku ciśnienia,
 • odporny na czynniki chemiczne,
 • odporny na rozwój mikroorganizmów.

Filtr blok węglowy – Węgiel aktywowany w postaci bloku usuwa do 99% cząsteczek wolnego chloru, rozpuszczalników na bazie chloru, aromatów na bazie węglowodorów, a także 85% pestycydów na bazie chloru, związków wieloskładnikowych, fenolu, benzenu i substancji organicznych. Ma znacznie większe pole powierzchni filtracyjnej w porównaniu do wkładów węglowych opartych na granulacie węgla aktywowanego.

Cechy szczególne:

 • usuwa do 99% cząsteczek wolnego chloru,
 • filtracja usuwa pestycydy, fenol, benzen oraz substancje organiczne,
 • poprawia smak i zapach wody.

Filtr sedymentacyjny (mechaniczny) polipropylenowy 1 mikron - usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne takie jak muł, piasek, rdzę itp. Należy do najnowszej generacji wkładów filtracji wstępnej. Charakteryzuje się ogromną chłonnością zanieczyszczeń, gdyż włóknina polipropylenowa w wkładach ma konsystencję pianki zawierającej w swoim wnętrzu mikropęcherzyki z otwartymi komorami. Stosowany najczęściej jako 3 stopień filtracji od razu po filtrze węglowym.

Cechy szczególne:

 • usuwa zanieczyszczenia mechaniczne (rdzę, piasek, błoto i inne osady),
 • głównie używany jako pierwszy etap filtracji wody pitnej i użytkowej,
 • doskonałe wyniki filtracji przy niskim spadku ciśnienia,
 • odporny na czynniki chemiczne,
 • odporny na rozwój mikroorganizmów.

Membrana osmotyczna - składa się z wielowarstwowej perforowanej laserowo folii polimerowej o mikroskopijnej wielkości porów 0,0001 mikrona. Woda przepływa przez półprzepuszczalną membranę. Ponieważ cząsteczki wody są najmniejszymi cząsteczkami, tylko one mogą przeniknąć przez cienkie pory membrany. Niepożądane zanieczyszczenia są zatrzymywane i usuwane bezpośrednio z membrany do odpływu ściekowego. Czy to bakterie z grupy coli, herbicydy, fungicydy, azbest, azotan, azotyn, uran, pozostałości leków czy po prostu wapno, membrana usuwa wszystkie zanieczyszczenia z efektem czyszczenia sięgającym nawet 100% z wody wodociągowej.

Filtr liniowy z węglem aktywnym - filtr z węglem aktywnym składa się z wysokiej jakości granulatu węgla aktywnego, który ma szczególnie grubą porowatą powierzchnię. Ze względu na specjalną zdolność absorpcyjną poszczególnych granulek, filtr z węglem aktywnym usuwa lub redukuje cząstki chloru, zapachy, smaki, fenol, benzen i zanieczyszczenia organiczne z wody wodociągowej. Filtr z węglem aktywnym zapewnia doskonałą poprawę smaku, jak również optyczną estetykę przefiltrowanej wody.

Dane techniczne zestawu:

Produkt dostepny Tak
Rodzaj przyłącza 1/2 cala
Szerokość (cm) 45 cm
Głębokość (cm) 15 cm
Wysokość (cm) 45 cm
Poziom filtracji 6 stopni
Ciśnienie maksymalne 6 Bar
Ciśnienie minimalne 2,8 Bar
Minimalna temperatura wody 2 stopnie Celsjusza
Maksymalna temperatura wody 45 stopni Celsjusza
Pojemność zbiornika na wodę 12 litrów netto
Wydajność membrany 75 GPD (do 280 litrów / dobę)
Rodzaj kranika Podwójny

Kompletny zestaw do filtracji wody zawiera:

 • 1 x 5-stopniowy system odwróconej osmozy,
 • 1 x filtr sedymentacyjny 5 mikron,
 • 1 x filtr blok węglowy,
 • 1 x filtr sedymentacyjny 1 mikron,
 • 1 x wysokiej jakości membrana osmotyczna Vontron 75 GPD (do 280 litrów / dobę)
 • 1 x filtr liniowy z węglem aktywnym
 • 1 x zbiornik 12 l
 • 1 x Wylewka (kranik pojedynczy) do poboru wody
 • 1 x klucz
 • 1 x wężyk montażowy
 • 1 x Uniwersalny zacisk do rurki ściekowej
 • 1 x zawór odcinający
 • 1 x przyłącze do zaopatrzenia w wodę
Czytaj więcejShow less
Szczegóły Produktu
MA75-5
Test
Produkty powiązane
79,00 zł (brutto)
Nasz zestaw zawiera wszystkie potrzebne wkłady do osmozy RO5 tak aby przez  rok cieszyć się czystą i zdrową wodą. Według producentów wkłady powinno się wymieniać raz na pół roku. Wkłady są zgodne z obudowami...

Menu

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się