Wkłady węglowe i z KDF

Filtruj według

Wkłady węglowe są instalowane na wlocie wody i są przeznaczone do neutralizacji chloru i jego związków, zanieczyszczeń organicznych i mechanicznych. Dostępne jako systemy oczyszczania i modele liniowe z wkładem węglowym. Wyróżniają się wysoką wydajnością i przyjaznością dla środowiska. Jako element roboczy stosuje się węgiel, olej lub węgiel drzewny.

Domowe filtry węglowe są jednym z najbardziej poszukiwanych spośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku systemów oczyszczania wody. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro takie urządzenia już wiele lat temu sprawdziły się z najlepszej strony i nadal są wysokiej jakości, niedrogimi źródłami oczyszczania wody.

Filtr węglowy do oczyszczania wody skutecznie usuwa chlor i jego związki, zanieczyszczenia mechaniczne, bakterie i drobnoustroje oraz zapach i zmętnienie. W efekcie konsumenci otrzymują wodę zupełnie innej jakości, niż ta oferowana przez przedsiębiorstwo użyteczności publicznej. Jedną z zalet filtra do wody na węgiel drzewny jest jego kompaktowy rozmiar i łatwość instalacji.

Woda dostarczana rurociągiem komunalnym jest bezlitośnie uzdatniana chlorem. W efekcie większość ludzi cierpi na podrażnienia skóry, a stan ich zębów i włosów wyraźnie się pogarsza. W takiej sytuacji filtr węglowy jest panaceum. Jeśli wybierzesz i zainstalujesz go poprawnie, wszystkie opisane powyżej problemy pozostaną w tyle i zostaną zastąpione silniejszą odpornością.

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym urządzeniem jest jego koszt. Cena za filtr węglowy jest akceptowalna praktycznie dla wszystkich grup społecznych. A to ze względu na jego niesamowitą skuteczność w walce ze związkami chloru. Taki system jest niesamowicie funkcjonalny i niezawodny. Oczywiście przed zakupem filtra węglowego warto zapoznać się z zasadą jego działania. Jest to mały, plastikowy pojemnik z wymiennym wkładem wypełnionym węglem aktywnym przygotowanym w specjalny sposób. Te wkłady są łatwe do wymiany i niedrogie. Filtr wody szybko się zwraca, gdy weźmiemy pod uwagę, ile pieniędzy musielibyśmy wydać na wodę butelkowaną. Filtr węglowy działa skutecznie przez kilka miesięcy. W niektórych przypadkach można go pozostawić bez zmian przez cały rok, ale wszystko zależy od jakości uzdatnianej wody.

Czytaj więcejShow less

Menu