Wkłady wg. rodzaju filtracji

Filtruj według

Gdy mówimy o filtrze do wody, na myśli mamy cały system odpowiadający za dostarczenie uzdatnionej wody. Sam proces oczyszczania wody umożliwia natomiast jeden z elementów całego urządzenia, a mianowicie wkład. Tych wyróżniamy kilka. Każdy pracuje (oczyszcza) w inny sposób i jest mniej lub bardziej, ale odmiennie zbudowany. Poszczególne wkłady filtrujące różnią się również dokładnością w oczyszczaniu wody. Niektóre bowiem są w stanie oczyścić wodę jedynie z zanieczyszczeń mechanicznych, jak rdza, muł czy piasek. Pełnią rolę urządzeń chroniących cały filtr i przedłużających jego żywotność i dobrą kondycję. Inne z kolei potrafią oczyścić wodę z zanieczyszczeń, ale także z bakterii i wirusów. Tak przefiltrowana woda jest w pełni zdrowa dla naszego organizmu.

Warto więc znać rodzaje wkładów filtrujących, by wybrać produkt idealnie skrojony pod nasze potrzeby. Jeśli bowiem system filtrujący nie jest nam potrzebny w domowych warunkach, do gotowania czy spożywania wody prosto z kranu, nie musimy kupować zestawu wyposażonego w bardzo precyzyjny wkład. Jeśli natomiast spożycie wody będziemy opierać wyłącznie na systemie uzdatniającym, bezwzględnie należy zadbać o najdokładniejsze wkłady. Chodzi przecież o nasze zdrowie, które jest bezcenne.

Co warte podkreślenia, niektóre wkłady nie tylko oczyszczają wodę, ale również ją ubogacają w wartościowe składniki. Mowa tutaj o procesach mineralizacji oraz jonizacji. Pierwszy z nich to nic innego, jak zaopatrywanie wody w minerały niezbędne do życia. Wystarczy wymienić tu chociażby chlorki, sód, potas, wapń i magnez. Z kolei jonizacja poprawia parametry wody. Tak ubogacona h2o ma korzystniejsze pH dla ludzkiego ciała, szybciej usuwa toksyny z organizmu i ogólnie zwiększa naszą sprawność oraz odporność na potencjalne infekcje.

Jak więc Państwo widzicie, wkład wkładowi nie równy. Każdy posiada inną specyfikację i inne funkcje. My wyróżniliśmy sześć głównych kategorii jeśli chodzi o wkłady filtrujące. Każdy z produktów to urządzenie najwyższej jakości, posiadające szereg atestów. Po wejściu w daną kategorię, ujrzycie Państwo produkty oraz ich bardziej szczegółowy opis. Zachęcamy do zakupów!

Czytaj więcejShow less

Menu