Wkłady piankowe polipropylenowe

Filtruj według

Wkłady piankowe polipropylenowe powstają z włókniny polipropylenowej - pianki - i są w kształcie walca cylindrycznego. Najczęściej stosuje się je w filtrach podzlewowych i systemach bazujących na procesie odwróconej osmozy. Pozbawiają wodę zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak piasek, rdza czy muł. Wkłady z tej grupy chronią pozostałą część systemu filtrującego, wydłużając jego żywotność i zapobiegając ewentualnym uszkodzeniom. Stosowane są najczęściej w formie trzeciego stopnia filtracji, zaraz za filtrem węglowym. Są to wkłady sedymentacyjne i mechaniczne.

W sklepie MyAqua.pl znajdują się dwa typy wkładów piankowych polipropylenowych. Mianowicie wkład sedymentacyjny mechaniczny polipropylenowy 1 mikron i wkład polipropylenowy sedymentacyjny mechaniczny 5 mikronów. Pierwszy z wymienionych jest bardziej dokładny, ponieważ oprócz wspomnianych mechanicznych zanieczyszczeń, usuwa on zanieczyszczenia o średnicy większej niż wspomniany jeden mikron. Do wymienionej wcześniej listy można więc dodać na przykład żwir czy wszelkiej maści osady. Drugi z wymienionych, analogicznie usuwa zanieczyszczenia większe niż średnica pięciu mikronów.

Wkłady polipropylenowe osadzone są w mocnym korpusie, gdzie woda przepływa od lewej strony filtra. Wkład oczyszcza ją od swojej zewnętrznej do wewnętrznej powierzchni. Następnie woda płynie dalej do systemu filtrującego, a zanieczyszczenia pozostają na filtrze. Wkłady są skonstruowane w taki sposób, że nawet po ich całkowitej eksploatacji i zablokowaniu nie będą przepuszczać zanieczyszczeń większych, niż podane w specyfikacji produktu.

Opisywany typ wkładów zaliczany jest do generacji najnowocześniejszych wkładów filtracji wstępnej. Są bardzo mocno chłonne, ponieważ włóknina, z której powstały, ma konsystencję pianki. W piance tej znajdują się z kolei mikropęcherzyki. Dzięki temu zanieczyszczenia zatrzymują się w strukturze wkładu i nie są z niej wypłukiwane. To powoduje jednak, że po pewnym okresie maleje chłonność wkładu i trzeba go po prostu wymienić na nowy. Zapewne zastanawiacie się Państwo kiedy powinno to nastąpić? Wszystko zależne jest od rodzaju i ilości zanieczyszczeń oraz od stopnia eksploatacji systemu filtrującego. Sygnałem, który powie nam o konieczności wymiany wkładu, będzie spadek ciśnienia wody w odcinku instalacyjnym za filtrem.

Czytaj więcejShow less

Menu