Filtruj według

Wkłady do filtrów odwróconej osmozy

Filtruj według

Filtry do wody oparte na odwróconej osmozie są skuteczne dzięki kilkustopniowym etapom filtrowania. Wykorzystuje się precyzyjnie właściwości poszczególnych komponentów, zastosowanych do usuwania zanieczyszczeń. Do uzyskania wysokiej czystości wody, wykorzystywane są takie filtry, jak sedymentacyjny polipropylenowy 5 mikron, blok węglowy, sedymentacyjny polipropylenowy 1 mikron, membrana osmotyczna oraz filtr liniowy z węglem aktywnym. Przez układ filtrów przepływa woda, a każdy z rodzajów materiału filtrującego zatrzymuje określone zanieczyszczenia. 

Jak często wymieniać wkłady do filtra odwróconej osmozy?

W przypadku terminu wymiany najbezpieczniej będzie kierować się zaleceniami, jakie daje producent filtrów do oczyszczania wody. Nie bez znaczenia na to, jak często wymieniać wkłady do filtra odwróconej osmozy ma intensywność używania instalacji do domu, czy w firmie. Według producentów wkłady powinno się wymieniać raz na pół roku. W naszym sklepie oferujemy kilka rodzajów filtrów, które w zależności od rodzaju filtra wystarczają na 2 – 3 lata. Jest to możliwe, ponieważ w opakowaniu znajduje się więcej wkładów, niż jest potrzebnych na dokonanie jednej wymiany.  

Wkłady do filtrów wody „osmoza” wymienia się raz na pół roku. Zawsze warto zwrócić uwagę na zawartość opakowania. Ilość wkładów w zestawie jest różna, co bezpośrednio wpływa na cenę produktu. 

Jak działają wkłady do odwróconej osmozy z węglem aktywowanym?

Wkłady do odwróconej osmozy zawierają węgiel aktywowany w postaci bloku, który usuwa nawet do 99% cząsteczek wolnego chloru i rozpuszczalników na bazie chloru. Ponadto usuwa z wody aromaty na bazie węglowodorów, a także 85% pestycydów na bazie chloru, związków wieloskładnikowych, fenolu, benzenu i substancji organicznych. Ma znacznie większe pole powierzchni filtracyjnej w porównaniu do wkładów węglowych opartych na granulacie węgla aktywowanego. Poza wysoką skutecznością w usuwaniu cząsteczek wolnego chloru filtruje także pestycydy, fenol, benzen oraz substancje organiczne. Dzięki skutecznemu oczyszczeniu wody przez wkłady do odwróconej osmozy zyskuje ona na smaku i zapachu. Jest po prostu czysta! 

Komplety wkładów do filtrów odwróconej osmozy z membraną

Komplety wkładów do filtrów odwróconej osmozy zawierają membranę osmotyczną. Składa się ona z wielowarstwowej perforowanej laserowo folii polimerowej o mikroskopijnej wielkości porów 0,0001 mikrona. Woda przepływa przez półprzepuszczalną membranę. Ponieważ cząsteczki wody są najmniejszymi cząsteczkami, tylko one mogą przeniknąć przez cienkie pory membrany. Niepożądane zanieczyszczenia są zatrzymywane i usuwane bezpośrednio z membrany do odpływu ściekowego. Czy to bakterie z grupy coli, herbicydy, fungicydy, azbest, azotan, azotyn, uran, pozostałości leków czy po prostu wapno, membrana usuwa wszystkie zanieczyszczenia z efektem czyszczenia sięgającym nawet 100% z wody wodociągowej. Warto sprawdzić, które komplety wkładów do filtrów odwróconej osmozy są wyposażone w membranę. 

Czytaj więcejShow less

Nie wiesz jaki filtr wybrać?

Sprawdź

Menu