Wkłady mineralizujące

Filtruj według

Wkłady mineralizujące czy też po prostu mineralizatory są częścią nowoczesnych i wydajnych systemów uzdatniania wody. Wkład liniowy nasyca wodę określoną ilością minerałów potrzebnych organizmowi człowieka. W ten sposób otrzymujesz nie tylko smaczną, ale także zdrową wodę pitną. Jak działa mineralizator wody? Często taki element jest instalowany w systemach odwróconej osmozy. Może zawierać różne wypełniacze i w końcowym etapie nasycać płyn solami mineralnymi, zwiększając jego jakość i korzyści. Czyli na przykład jeśli po odwróconej osmozie woda ma tylko 5-10 miligramów składników mineralnych na jeden litr, to przy takim wymiennym wkładzie ilość przydatnych pierwiastków wzrośnie do 30-75 miligramów na litr. Jak więc widać, tak znacząca różnica jest ważkim argumentem przemawiającym za zakupem mineralizatora do filtra.

Po opisywanym zabiegu w płynie pojawią się te minerały, które odgrywają ważną rolę w procesach życiowych człowieka. Są niezwykle potrzebne naszemu organizmowi, by prawidłowo funkcjonował. Systemy odwróconej osmozy są dziś często stosowane w procesie oczyszczania wody. Doskonale uzdatniają wodę, a nawet więcej - sprawiają, że jest idealnie czysta, usuwając zarówno szkodliwe, jak i pożyteczne mikroelementy. Na wyjściu otrzymujemy więc neutralny płyn pozbawiony minerałów. Jeśli nie planujesz pić destylatu przez dłuższy czas, zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup mineralizatora. Uzupełni on wszystkie właściwości utracone po wysokiej jakości oczyszczeniu.

Instalacja mineralizatorów sprawia, że bieżąca woda pitna jest lepszej jakości i po prostu zdrowsza. Wkład dostarcza optymalny zestaw związków mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Warto też mieć na uwadze inne ważne zalety, jakie daje instalacja tego urządzenia w Twoim systemie. A jest to między innymi bardziej miękka woda, co oznacza wolniejsze tworzenie się kamienia. Dla wielu osób istotnym aspektem będzie też długa żywotność wkładu. 

Jego optymalna żywotność wynosi około 12 miesięcy. Można używać wkładu dłużej, jednakże zmniejszy się ilość minerałów, które nasycają płyn. Podsumowując, wkład mineralizujący jest bez wątpienia niezwykle ważnym elementem systemu filtrującego dla wszystkich osób, które cenią sobie zdrowy tryb życia i świetne samopoczucie.

Czytaj więcejShow less

Nie wiesz jaki filtr wybrać?

Sprawdź

Menu