Filtr z węglem aktywnym

Filtr liniowy z węglem aktywnym - filtr z węglem aktywnym składa się z wysokiej jakości granulatu węgla aktywnego, który ma szczególnie grubą porowatą powierzchnię. Ze względu na specjalną zdolność absorpcyjną poszczególnych granulek, filtr z węglem aktywnym usuwa lub redukuje cząstki chloru, zapachy, smaki, fenol, benzen i zanieczyszczenia organiczne z wody wodociągowej. Filtr z węglem aktywnym zapewnia doskonałą poprawę smaku, jak również optyczną estetykę przefiltrowanej wody.

Read moreShow less
10,00 zł (brutto)
Wysyłka w 24h!
Dostępny w magazynie 1997 Przedmioty
Reference:
MA-WWL2
Opis

Filtr z węglem aktywnym do wody

Filtr z węglem aktywnym to po prostu filtr do oczyszczania wody, który używa węgla jako swojego głównego składnika. Tak więc, gdy mówimy o "filtrowaniu wody za pomocą węgla aktywnego", oznacza to po prostu przepuszczanie jej przez materiał filtracyjny, który ma w sobie dużo porowatych drobinek węgla. W rzeczywistości istnieje kilka rodzai filtrów z węglem aktywnym, a każdy z nich działa na innej zasadzie.

Jak działa filtr z węglem aktywnym?

Węgiel aktywny jest rodzajem materiału porowatego, który ma zdolność adsorpcji. Adsorpcja to proces wiązania się cząsteczek gazu lub cieczy z powierzchnią węgla aktywnego. W tym procesie cząsteczki gazu lub cieczy są przyciągane do powierzchni węgla aktywnego i wiążą się z nim.

Filtr z węglem aktywnym jest szczególnie skuteczny w usuwaniu związków organicznych, takich jak chlor, zapachy i smaki oraz niektóre metali ciężkich i trucizny. Może być stosowany w różnych systemach filtracji wody, takich jak filtry do kranów, filtry do butelek z wodą lub filtry do odwróconej osmozy. Aby zapewnić skuteczne działanie filtra, należy regularnie wymieniać węgiel aktywny lub przepłukać go, aby usunąć zanieczyszczenia, które zostały przyciągnięte i przytrzymane na jego powierzchni.

Granulat węgla aktwynego

Zalety stosowania filtra z węglem aktywnym

Filtry z węglem aktywnym mogą być stosowane do usuwania zanieczyszczeń organicznych, takich jak chlor, amoniak i fluorki. Ponadto, węgiel aktywny jest skuteczny w usuwaniu niektórych metali ciężkich, takich jak rtęć i ołów. Filtry z węglem aktywnym są również skuteczne w usuwaniu niektórych związków chemicznych, takich jak sole i kwasowe.

Filtry z węglem aktywnym są skuteczne w usuwaniu wielu różnych substancji z wody. Oto kilka przykładów substancji, które filtry z węglem aktywnym mogą usunąć:

  • Chlor: Węgiel aktywny jest skutecznym filtrem do usuwania chloru z wody. Chlor jest często dodawany do wody, aby ją dezynfekować, ale może nadawać wodzie nieprzyjemny zapach i smak.
  • Związki organiczne: Węgiel aktywny jest skutecznym filtrem do usuwania związków organicznych, takich jak pesticydy, herbicydy i inne chemikalia.
  • Metale ciężkie: Węgiel aktywny może usunąć niektóre metale ciężkie, takie jak ołów, rtęć i miedź, z wody.
  • Trucizny: Węgiel aktywny może usunąć niektóre trucizny, takie jak pestycydy i herbicydy, z wody.
  • Zapachy i smaki: Węgiel aktywny jest skutecznym filtrem do usuwania zapachów i smaków z wody, takich jak zapach chloru czy zapach organicznych związków.

Należy jednak pamiętać, że filtry z węglem aktywnym nie są skuteczne w usuwaniu wszystkich rodzajów zanieczyszczeń z wody. W szczególności nie są skuteczne w usuwaniu twardych minerałów, takich jak wapń i magnez, ani bakterii i wirusów. W przypadku tych rodzajów zanieczyszczeń konieczne może być zastosowanie innych rodzajów filtrów, takich jak filtry odwróconej osmozy lub filtry UV.

Dane techniczne:

średnica filtra 5,3 cm (53 mm)
Długość filtra 25,4 cm (254 mm)
Maksymalny przepływ wody 283 l/dobę
GMaksymalne ciśnienie 6 bar
Max. temperatura 51 stopni C
Wydajność do 6000 litrów
Materiał obudowy Polipropylen
Gwint wewnętrzny na wejściu i wyjściu 1/4"
Czytaj więcejShow less
Szczegóły Produktu
MA-WWL2
Produkty powiązane
528,90 zł (brutto)
Pyszna, świeża i zdrowa woda prosto z kranu, która przewyższa jakiekolwiek inne systemy – to otrzymasz wybierając filtr osmotyczny RO7. To najdoskonalszy system filtracji, ponieważ posiada aż siedem stopni filtracji,...
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
14,00 zł (brutto)
Filtr liniowy mineralizujący - specjalnie skomponowany wkład dolomitowy wzbogacający czystą osmotyczną wodę w związki mineralne i mikroelementy w stężeniach porównywalnych do ich stężeń w butelkowanych wodach...
8,00 zł (brutto)
Filtr blok węglowy – Węgiel aktywowany w postaci bloku usuwa do 99% cząsteczek wolnego chloru, rozpuszczalników na bazie chloru, aromatów na bazie węglowodorów, a także 85% pestycydów na bazie chloru, związków...
528,90 zł (brutto)
Czysta woda, którą wykorzystasz do gotowania, ale też picia prosto z kranu. Jeżeli poszukujesz atrakcyjnego cenowo zestawu, który zapewni Tobie wodę mineralizowaną, a zarazem przeznaczoną do urządzeń kuchennych, to...
69,00 zł (brutto)
Membrana osmotyczna - składa się z wielowarstwowej perforowanej laserowo folii polimerowej o mikroskopijnej wielkości porów 0,0001 mikrona. Woda przepływa przez półprzepuszczalną membranę. Ponieważ cząsteczki wody są...

Menu