Filtry odwróconej osmozy

Filtruj według

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy picie wody z kranu może być ryzykowne dla zdrowia? Chcieliby odejść od zwyczaju kupowania wody mineralnej lub źródlanej w plastikowych butelkach. Motywacją do zmiany są względy ekologiczne, chęć ograniczenia ilości wytwarzanych śmieci, a także nie do końca pewna jakość wody w butelkach. Poza tym noszenie ciężkich zgrzewek z wodą jest niekomfortowe. Zdrową i pod każdym względem sprawdzoną alternatywą dla „kranówki” i wody kupowanej w butelkach jest montaż filtra przy kranie. Jak filtr wybrać? Warto sprawdzić, jakie zalety ma filtr odwróconej osmozy. 

Filtr odwróconej osmozy do skutecznego oczyszczenia surowej wody 

Filtr to urządzenie najnowszej generacji, które gwarantuje wygodne korzystanie z oczyszczonej wody z kranu. Zastosowany został proces tak zwanej „odwróconej osmozy” do skutecznego oczyszczenia surowej wody. Jest to najczęściej stosowana i sprawdzona technologia usuwania zanieczyszczeń, takich jak bakterie, metale ciężkie i wszelkie inne substancje, które mogą wpływać niekorzystnie na zdrowie. Pięciofiltrowa technologia, którą posiadają filtry do wody – odwrócona osmoza, rekomendowana jest dla osób, które wodę z kranu używają przede wszystkim do gotowania. 

Nowoczesne i skuteczne filtry do wody – odwrócona osmoza 

Jednym z najbardziej zaawansowanych sposobów, by oczyścić wodę, jest korzystanie z możliwości, jaką dają filtry z odwróconą osmozą. Dzięki nim po oczyszczeniu woda jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych, mikroorganizmów, czy związków rozpuszczonych. Warto wspomnieć o tym, że jest procesem całkowicie naturalnym i w tym przypadku nie ma mowy o filtrowaniu z udziałem środków chemicznych. Jest to argument istotny dla osób, które starają się żyć bardziej w duchu eko, troszczą się o czyste środowisko i nie chcą wpływać niekorzystnie na naturę. 

Jak działają filtry z odwróconą osmozą? 

Filtry do wody „osmoza” są skuteczne dzięki kilkustopniowym, precyzyjnym etapom filtrowania, do których wykorzystano zaawansowaną technologię. Do uzyskania wysokiej czystości wody, wykorzystywane są takie filtry, jak sedymentacyjny polipropylenowy 5 mikron, blok węglowy, sedymentacyjny polipropylenowy 1 mikron, membrana osmotyczna oraz filtr liniowy z węglem aktywnym. Przez układ filtrów przepływa woda, a każdy z rodzajów materiału filtrującego zatrzymuje określone zanieczyszczenia. Filtry do wody „osmoza” gwarantują komfort używania całkowicie oczyszczonej i bezpiecznej wody do picia z kranu. Pięciofiltrowa technologia rekomendowana jest dla osób, które używają wody z kranu, przede wszystkim do gotowania, ekspresów do kawy i innych sprzętów gospodarstwa domowego, czy picia gorących napojów.

Filtry do wody pitnej odwrócona osmoza – jak używać?

Praktyczny kranik jest nie tylko eleganckim elementem wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni, ale także niezwykle praktycznym udogodnieniem, jakie dają filtry RO (reverse osmosis). Wszyscy domownicy docenią to od pierwszego momentu użytkowania. Ten designerski element idealnie dopasuje się do wystroju kuchni. Jeden z kurków służył do pozyskiwania wody mineralizowanej, przeznaczonej do picia, oraz do mycia warzyw i owoców. Drugi z nich wykorzystuje się do pobierania wody do czajnika i innych urządzeń. Woda do gotowania i mycia owoców jest całkowicie oczyszczona i wyłączona z ostatniego etapu, czyli mineralizacji. Dzięki temu w sprzętach kuchennych nie będą tworzyły się osady, które powstają z cząsteczek mineralnych. Są one zdrowe dla organizmu, ale tworzą zacieki w czajniku i ekspresie do kawy, utrudniając ich efektywną pracę. To naprawdę duża zaleta, jaką mają filtry RO.  

Filtry do wody RO do samodzielnego montażu 

Filtry do wody RO wyróżnia łatwy i intuicyjny montaż. Można poradzić sobie z nim samodzielnie. Jeśli jednak wolisz skorzystać z pomocy, poprawny montaż wykona każdy hydraulik. 

Czytaj więcej

Menu

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się