Ostatnie Artykuły

Żywa Woda i Martwa Woda: Tajemnice Wodnego Elixiru Zdrowia

Wysłany dnia9 miesięcy temu

Począwszy od fascynujących mitów o źródle wiecznej młodości, cudownych mocach eliksirów młodości, a kończąc na zdrowotnych zaburzeniach spowodowanych niedostatkiem wody - H2O zawsze był centralną postacią w naszej codziennych rozmowach o zdrowiu. Ale co, jeżeli powiedzielibyśmy Ci, że istnieje coś takiego jak "żywa woda" i "martwa woda"? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych fascynujących rodzajach wody i jak mogą one poprawić Twoje zdrowie.

Czym są żywa woda i martwa woda?

Terminy "żywa woda" i "martwa woda" mogą brzmieć jak coś z bajki, ale Koreańczycy i Japończycy wykorzystują obie te substancje od wielu lat w celach leczniczych i terapiach. Te określenia wody są uzależnione od poziomu jej pH i stają się możliwe za sprawą procesu elektrolizy.

W 1965 roku w Taszkiencie odkryto zjawisko występowania obu rodzajów wody podczas jonizacji. Pojawiły się dwie substancje: jedna o niskim pH, nazwana wodą kwaśną (inaczej wodą martwą), a druga z bardzo wysokim pH, znanym jako woda alkaliczna (zwana potocznie żywą wodą).

Żywa Woda

Żywa woda, inaczej znana jako woda alkaliczna, to alkaliczna zjonizowana ciecz, której przypisywane są wyjątkowe właściwości. Jej cząsteczki są o wiele mniejsze niż cząsteczki zwykłej wody, co pozwala organizmowi ludzkiemu lepiej ją przyswajać. Wiele osób wspomaga się nią podczas leczenia, ale to nie jedyny sposób, w jaki może wspierać zdrowie.

Żywa woda działa jako naturalny i bardzo silny antyoksydant, pomagając usunąć wolne rodniki z organizmu, które mogą przyczyniać się do niekontrolowanych podziałów komórek i powstawania nowotworów. Nie tylko pomaga odmłodzić organizm na poziomie komórkowym, ale również przyspiesza gojenie ran i neutralizuje kwasy w organizmie, co może pomóc uchronić przed różnymi chorobami.

Martwa Woda

Martwa woda, inaczej woda kwaśna, jest mocną zubożoną substancją o kwaśnym smaku i ostrym zapachu chloru. Woda kwaśna posiada ciekawe właściwości, takie jak działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwgrzybiczne i bakteriobójcze. Jest to doskonały środek do dezynfekcji, a także posiada pozytywny wpływ na skórę i włosy.

Różnice między żywą a martwą wodą

Podczas gdy obie te ciecze są wytwarzane w procesie jonizacji, różnią się one nie tylko pod względem wyglądu i poziomu pH, ale także zastosowania. Kluczową różnicą jest ich potencjał utleniania redukcji (ORP). Woda alkaliczna posiada ujemną wartość ORP, co oznacza, że zawiera wolne elektrony. Z kolei woda kwaśna ma dodatnią wartość ORP, co oznacza, że brakuje jej elektronów.

Jak przygotować żywą wodę w domu?

Można to zrobić za pomocą specjalistycznych urządzeń, takich jak jonizatory wody dostępne w naszym sklepie.

Podsumowanie

Chociaż żywa woda i martwa woda to terminy, które mogą brzmieć obco dla wielu, są one dobrze znane w niektórych kulturach i stosowane w celach leczniczych. Mają one unikalne właściwości, które mogą przynieść wiele potencjalnych korzyści dla zdrowia. Pamiętaj jednak, że żadna z nich nie powinna być stosowana jako główny lek na jakiekolwiek schorzenia, ale raczej jako suplement wspomagający Twoje zdrowie. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem nowego reżimu zdrowotnego.

Produkty powiązane

Menu