Ostatnie Artykuły

Filtr odwróconej osmozy opinie

Wysłany dnia1 Rok temu

Filtr odwróconej osmozy to innowacyjny system oczyszczania wody, który zbiera liczne, pozytywne opinie. Ale nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ jest to grupa precyzyjnie skonstruowanych pod względem technicznym urządzeń, które dbają nie tylko o nasze zdrowie, ale również i środowisko. W poniższym tekście zaprezentujemy zalety tychże filtrów, przedstawimy ich charakterystykę i wyjaśnimy na jakiej zasadzie działają.

Na wstępie dokonamy jednak ogólnej analizy dostępnych na rynku filtrów do wody i odpowiemy na fundamentalne w wielu gospodarstwach domowych pytanie...

Jaki filtr do wody w domu jednorodzinnym wybrać?

Jaki filtr do wody w domu jednorodzinnym wybrać? - ta kwestia pojawia się w dyskusjach domowników bardzo często. Wiele rodzin do dziś korzysta z wody butelkowanej. Jej użytkowanie wiąże się jednak z szeregiem nieudogodnień. Po pierwsze zgrzewki wody są ciężkie. Trzeba je "przytargać" ze sklepu, a dla średniej wielkości rodziny trzeba kupić przynajmniej dwie, by od razu się nie skończyły. Nie zawsze też pan domu bierze udział w zakupach, a jak powszechnie wiadomo, to właśnie mężczyźni zajmują się transportem najcięższych zakupów. Używanie wody butelkowanej generuje też mnóstwo plastiku. Jeśli jesteśmy miłośnikami ekologii i Matki Natury, taka opcja z góry odpada. W końcu nie jest tajemnicą, że woda z butelki zawiera o wiele mniej minerałów i wartości odżywczych, niż chociażby popularna "kranówka". W obliczu tych minusów, ludzie coraz częściej sięgają po filtry do wody.

Obecnie możemy wyróżnić następujące typy filtrów do wody:

  filtry mechaniczne i filtry sedymentacyjne - to urządzenia stanowiące pierwszy stopień filtracji. Usuwają z wody między innymi pyły, piasek, szlam, muł czy rdzę. Montaż dokonywany jest najczęściej na głównych przyłączach wody. Filtry tego typu wspomagają działanie zmiękczaczy, odżelaziaczy czy filtrów odwróconej osmozy.

  zmiękczacze do wody - urządzenia te posiadają wkłady z żywicą jonowymienną, która zamienia jony wapnia i magnezu na jony sodu, przez co woda płynąca z naszego kranu jest bardziej miękka.

  lampy UV do wody - odpowiadają za niszczenie patogenów, wirusów i bakterii w wodzie. Wskazany wybór w przypadkach, gdy zachodzi prawdopodobieństwo zakażenia wody bakteriami.

  filtry węglowe - usuwają z wody związki chemiczne i organiczne. Wpływają pozytywnie na smak i zapach wody. Należy je systematycznie wymieniać w określonych odstępach czasu.

  filtry odwróconej osmozy - najpopularniejsze obecnie urządzenia do uzdatniania wody. Idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie swoje zdrowie, ale też kondycję planety czy nawet sprzętów domowych. Filtry tego typu oczyszczają wodę z grzybów, wirusów i bakterii, ale też z pestycydów, piasku, rtęci i innych, szkodliwych mikrocząsteczek i substancji. Dzięki temu zbawiennie wpływają na nasz organizm. Picie oczyszczonej wody wpływa na świetną kondycję nerek, wątroby, flory bakteryjnej jelit i układu odpornościowego. Woda filtrowana metodą odwróconej osmozy jest o wiele bardziej zdrowa i wpływa na szybsze usuwanie toksyn z organizmu. Nie powoduje kamieni nerkowych i zwapnień i nie obciąża narządów wewnętrznych. Jest ona również wskazana dla alergików, bo oczyszczona uprzednio z alergenów. Ponadto to rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie czasu wpłynie na nasze oszczędności i zasobność portfela. Nie będziemy musieli bowiem regularnie kupować wody butelkowanej, która przyczynia się do produkcji plastiku i obciążenia tym surowcem planety. Pamiętajmy również, że w wodzie butelkowanej może znajdować się mikroplastik, bardzo negatywnie oddziałujący na nasze zdrowie. Kolejną zaletą filtrów odwróconej osmozy jest fakt, że wpływają one znacząco na żywotność sprzętów AGD. Nie obciążają ich "kamieniem", co przekłada się na dłuższą żywotność i mniejszą awaryjność.

Filtr odwróconej osmozy montaż

Filtr odwróconej osmozy - w jaki sposób odbywa się jego montaż? To pytanie zadaje sobie wielu potencjalnych posiadaczy urządzenia. Jeśli zdecydujecie się Państwo na zakup filtrów za pośrednictwem naszej strony i mieszkacie na terenie Gorzowa Wielkopolskiego lub okolic, zachęcamy do kontaktu. Wykwalifikowani pracownicy naszej firmy zamontują cały system w wyznaczonej nieruchomości. Można skontaktować się z nami za pośrednictwem maila lub telefonicznie. Szczegóły w zakładce "kontakt". Filtr można również zamontować samemu dzięki prostej i intuicyjnej instrukcji montażu załączonej do każdego zakupu filtra odwróconej osmozy.

Filtr odwróconej osmozy jaki wybrać?

Jeśli podjęliście już Państwo decyzję odnośnie inwestycji w Wasze zdrowie, czas zadać sobie pytanie: filtr odwróconej osmozy jaki wybrać? Wyróżniamy bowiem cztery rodzaje tego typu urządzeń. Każda odmiana charakteryzuje się określonymi parametrami i funkcjonalnościami. Poniżej opiszemy szczegółowo wszystkie z nich, tak byście mogli Państwo podjąć właściwą decyzję co do wyboru optymalnego typu filtra. Wszystkie typy filtrów znajdują się w naszej ofercie i są gotowe do wysyłki. To produkty najwyższej jakości, ze wszelkimi atestami. Wybierając urządzenia MyAqua macie więc Państwo pewność, że dokonujecie inwestycji na długie lata w sprzęt, który już wkrótce zacznie przynosić Wam oszczędności. Przede wszystkim jednak zadba o Wasze zdrowie, które jak wiemy, jest bezcenne.

Filtry pięciostopniowe

Pierwszy typ dostępnych w naszym sklepie produktów, to filtry pięciostopniowe. Urządzenia z tej grupy naśladują działanie natury i bez wykorzystania chemicznych substancji mechanicznie oczyszczają wodę z licznych, niepożądanych substancji. Mamy tu na myśli między innymi piasek, rtęć, metale ciężkie, grzyby czy wirusy. Wodę z tego typu filtra możesz wykorzystać do przygotowania gorących napojów lub do użytkowania sprzętów domowych. Pięciostopniowy system pozwoli podnieść żywotność czajników, żelazek czy innych artykułów gospodarstwa domowego, do których wykorzystuje się wodę. Dzięki filtrowi będzie ona oczyszczona z chloru i substancji osadzających się wewnątrz urządzeń. To z kolei w dalszej perspektywie pozwoli nam dłużej użytkować wspomniane sprzęty i przyczyni się do oszczędności. Nie będziemy musieli się bowiem martwić o kosztowne naprawy czy wymianę danego urządzenia na nowe.

Filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem, czyli filtr sześciostopniowy

Filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem, czyli filtr sześciostopniowy zapewnia produkcję wody mineralizowanej. A więc takiej, którą możemy wykorzystać do gotowania, ale też spożywać prosto z kranu. Oczywiście nie jest też wykluczone jej użycie przy urządzeniach kuchennych. Filtr sześciostopniowy to urządzenie, które świetnie sprawdzi się nie tylko w domowym zaciszu, ale również w biurze, zakładzie pracy, przedszkolu czy szkole. W zestawie tym znajduje się wylewka z dwoma kranami. Z jednego poleci woda przeznaczona do gotowania, przygotowywania ciepłych napojów i potraw oraz do sprzętów domowych. Z drugiego natomiast lecieć będzie woda przeznaczona wprost do spożycia, wzbogacona o substancje nawadniające organizm i dostarczające mu odpowiednich, mineralnych składników.

Siedmiostopniowe filtry z jonizatorem

Siedmiostopniowe filtry z jonizatorem to urządzenia najwyższej jakości. Posiadają one siedmiostopniową skalę filtracji, co przekłada się na doskonałą jakość wody i jej zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Urządzenia posiadają dodatkowo bioceramiczny wkład, który wyróżnia je spośród innych. Wykorzystuje on technologię promieniowania podczerwonego. Woda, którą otrzymujemy z filtra RO7 jest dodatkowo jonizowana i ma optymalne dla ludzkiego ciała pH. Daje to szereg pozytywnych działań dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jonizacja wody przy użyciu podczerwonego promieniowania nadaje jej przeciwutleniające właściwości. Proces filtracji odbywa się oczywiście bez udziału jakichkolwiek środków chemicznych.

Siedmiostopniowy filtr RO zapewnia optymalne pH dla naszego organizmu... Doskonale nawadnia, pomaga usunąć toksyny z naszego systemu, hamuje procesy starzenia, zmniejsza liczbę wolnych rodników oraz ryzyko występowania licznych chorób.

Filtr odwróconej osmozy z pompą wspomagającą ciśnienie wody

Ostatnim typem urządzenia, jakie znajduje się w naszej ofercie, jest filtr odwróconej osmozy z pompą wspomagającą ciśnienie wody. Ma ona za zadanie podnieść ciśnienie wody w miejscach, gdzie poziom ciśnienia jest niewystarczający. Urządzenie z jednej strony podnosi więc ciśnienie wody, a z drugiej ogranicza jej zużycie i sprawia, że filtr pracuje o wiele bardziej wydajnie. Taki zestaw najczęściej stosuje się w przypadku, gdy ciśnienie wody w instalacji z odwróconą osmozą jest niższe niż 3 lub 2,5 bara. Należy jednak pamiętać, że pompy nie można stosować, gdy ciśnienie wejściowe jest niższe niż 1 bar, bo czujnik nie umożliwi jej włączenia. Podczas pracy, pompa stabilizuje ciśnienie na osmotycznej membranie w granicach 5 bar. Przepływ wody wynosi maksymalnie 1,5 litra na minutę.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i wyboru jednego z czterech typów zestawów filtrujących wodę. Jeśli macie Państwo pytania odnośnie naszych produktów, czekamy na Wasze maile i telefony. Filtr odwróconej osmozy to produkt, który zadba o Wasze zdrowie i świetne samopoczucie!

Menu