Ostatnie Artykuły

Filtr do wody z kranikiem

Wysłany dnia2 lat temu

Filtr do wody z kranikiem to rozwiązanie coraz częściej spotykane w polskich domach. Przede wszystkim to prosty, oszczędny i funkcjonalny sposób na zdrową i należycie uzdatnioną wodę w domowej przestrzeni, ale nie tylko. Filtry do wody montowane przy zlewie chętnie stosowane są również w zakładach pracy, biurach, lokalach usługowych czy obiektach użyteczności publicznej. By taki system uzdatniania wody był jak najbardziej wygodny w użytkowaniu, powinien być zaopatrzony w kranik do osmozy, z którego popłynie oczyszczony płyn. I właśnie tymże wylewkom poświęcimy dzisiejszy tekst na naszym blogu. Zachęcamy do lektury.

Wylewka pojedyncza

Wylewka pojedyncza do filtra odwróconej osmozy RO5

Wylewka pojedyncza stosowana jest przy pięciostopniowym filtrze odwróconej osmozy. Filtr tego typu uwalnia wodę od większych zanieczyszczeń i mniejszych substancji. Mowa tu o rtęci, ołowiu, piasku czy grzybach i wirusach. Woda uzdatniona w taki sposób przeznaczona jest do gotowania, przygotowywania napojów lub do wykorzystania przy pracy ze sprzętami AGD. Zestaw RO5, bo również tak jest nazywany, wyposażony jest więc w tak zwaną pojedynczą wylewkę. Sam element cechuje się wysoką jakością wykonania, wygodą w użytkowaniu i możliwością wieloletniej eksploatacji. Warto też zwrócić uwagę na stylistykę kranika, który ma nieco starodawny wygląd, co z pewnością zachęci fanów mody retro. W naszej ofercie znajduje się zarówno wylewka w wersji chromowanej, jak i satynowej.

Filtr do wody z kranikiem z pojedynczą wylewką umożliwia pobór wody z jednego źródła w sposób wygodny i higieniczny. Produkt jest odporny i trwały dzięki najwyższej jakości komponentom użytym do jego produkcji. Zawór jest ceramiczny, co dodatkowo zwiększa czas jego użytkowania bez uciążliwych awarii. Wylewkę bez problemu dopasujesz do większości filtrów do wody i oczywiście do filtrów odwróconej osmozy dostępnych w MyAqua.pl. Wysokość produktu to 22 centymetry, zasięg wynosi 12 centymetrów, a zakres obrotowy wylewki to 360 stopni. Zakres kurka wynosi z kolei 90 stopni.

Filtr do wody z kranikiem z wylewką podwójną

Wylewka podwójna do filtra odwróconej osmozy RO6

Wylewka podwójna dedykowana jest filtrom sześciostopniowym i siedmiostopniowym, czyli filtrom wyposażonym dodatkowo w mineralizator lub mineralizator i jonizator wody. Klient decydujący się na tego typu produkt otrzymuje wodę z filtra z jednego źródła, ale w dwóch rodzajach. Jedna odmiana to woda uzdatniona, jak w przypadku filtra pięciostopniowego. Woda taka jest jednak oprócz zanieczyszczeń pozbawiona również wartości mineralnych. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup filtra z mineralizatorem, by mieć również dostęp do wody ubogaconej w minerały przez wspomniany mineralizator. Taka woda nadaje się do picia z kranu, co jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym i ekonomicznym (oraz ekologicznym, ponieważ nie musimy kupować wody butelkowanej i nie wytwarzamy dodatkowych ilości plastiku).

Skoro mamy więc dwie odmiany wody, przydałaby się podwójna wylewka. Posiada ona niezależne kurki, które pozwalają pobierać wodę mineralizowaną oraz tę oczyszczoną, ale bez minerałów (którą możemy wykorzystać do gotowania czy artykułów gospodarstwa domowego). Kranik cechuje się miłym dla oka retro stylem, który dobrze odnajdzie się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych kuchniach. W ofercie sklepu MyAqua.pl klienci mają do wyboru wariant satynowy lub chromowany. Produkt jest odporny, trwały i funkcjonalny przez lata dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej. By jeszcze bardziej zwiększyć jego żywotność, nie zapomnijcie Państwo przecierać wylewki suchą szmatką po jej użyciu. Wszystko po to, by zniwelować osadzanie się kamienia. Wylewka obrotowa posiada zakres 360 stopni, a kurki celem pełnego odkręcenia należy przekręcić o 90 stopni. Jeśli zajdzie potrzeba wyjęcia wylewki, należy mocno pociągnąć ją w górę. Przy ponownym włożeniu wciśnijcie ją Państwo w gniazdo kranika. Dostępny u nas zestaw zawiera wszelkie przyłącza - uszczelki, nakładki oraz wężyk.

Bateria trójdrożna

Bateria trójdrożna

Na koniec opiszemy wylewkę trójdrożną. Produkt ten umożliwia korzystanie z wody ciepłej i zimnej z wodociągów oraz wody przefiltrowanej. Dzięki wylewce trójdrożnej nie trzeba korzystać z dwóch osobnych baterii, co naturalnie zwiększa komfort użytkowania, ale poprawia też ogólny wygląd wizualny kuchni i jej estetykę. System ten posiada trzy osobne obwody, dzięki którym woda sieciowa nie zmiesza się z wodą uzdatnioną. Kran można obrócić o 360 stopni, a jego elegancki wygląd w wariancie satyna lub chrom doceni każda osoba, która zagości w Państwa domu.

Filtr do wody z kranikiem podsumowanie

Jak Państwo widzicie, filtr do wody z kranikiem to produkt, którego zakup należy przemyśleć. Przede wszystkim należy zdecydować do czego taki system będzie nam potrzebny. Jeśli stawiamy przede wszystkim na spożywanie wody prosto z kranu, warto rozważyć wylewki podwójne i potrójne. Z kolei jeśli uzdatniona woda, którą będziemy wykorzystywać, nie musi posiadać w swoim składzie minerałów, najlepszym wyborem będzie wylewka pojedyncza. Jeśli nie jesteście Państwo w stanie samodzielnie zdecydować jaka opcja będzie najbardziej optymalna, prosimy o kontakt. Chętnie doradzimy w wyborze!

Produkty powiązane

Menu